nav_bar_left Start
Wykaz nieruchomości gminnych na sprzedaż
O Gminie
Start
Charakterystyka
Herb
Historia
Radwanice
Jakubów
Sieroszowice
Łagoszów Wielki
Buczyna
Instytucje
Samorząd
Rada Gminy
Uchwały Rady
Protokoły z Sesji
Plany prac Komisji
Władze Gminy
Sołtysi
Jednostki organ.
Przetargi
Ośw. majątkowe
Urząd Gminy
UG Radwanice
Statut Gminy
USC
Podatki
Gminna Komisja RPA
Ochrona środowiska
Komunikaty ARiMR
Obwieszczenia Wójta
Dokumenty
Nabór do UG
Gospodarka
Budżet Gminy
Studium
Plany miejscowe
Oświata, kultura
i GOPS
Szkoły
Biblioteka
TPD
GOPS
GOK
Zespół "Swojacy"
Grupy Odnowy Wsi
ZUK
Sport
Płomień Radwan.
Zadzior Buczyna
Niezbędniki
Busy-PKS
Co w kinie?
Wieści RSS
A+ | A- | Reset 
Wielkanocny zawrót głowy
Publikacja: ZSP   
16.04.2014.
W dniu 7 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty świąteczne. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o naszych regionalnych i polskich tradycjach oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym. Tegoroczne warsztaty  zaplanowane zostały w godzinach od 12.30 do 15.30 w auli  szkolnej.

Image

Uczestnicy warsztatów  pod kierunkiem nauczycieli p. E.Ceklarz  , p. M.Kochanowskiej oraz p. B.Orator mieli do wyboru kilka technik plastycznych, których wykonanie rozwijało twórczość i kreatywność uczniów oraz wymagało współpracy w zespole. Każdy z uczestników miał możliwość skorzystania z przygotowanych wcześniej pomocy i przyborów m. in.: styropianowych jaj, masy solnej , gałązek bukszpanu ,wierzby, mchu, szablonów baranków i kurczątek oraz kolorowych motywów wielkanocno-wiosennych do ozdoby. Podczas wykonywania prac dzieci mogły utrwalić symbole wielkanocne i ich historię. Zarówno prowadzący jak i dzieci mieli możliwość opowiedzenia o tradycjach i zwyczajach świątecznych , które są u nich w domach.

Image

Możliwość wspólnej pracy  sprawiła dużo radości  dzieciom i nauczycielom. Prace dzieci cieszą oczy na wystawie zorganizowanej w holu na piętrze szkoły.


Beata Orator
 
Informacja GOPS
Publikacja: GOPS   
11.04.2014.
Image

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radwanicach trwa realizacja projektu systemowego w ramach POKL , współfinansowanego ze środków EFS. W miesiącu lutym 2014 roku odbywały się zajęcia z psychologiem oraz z doradcą zawodowym. Na zakończenie wszystkie osoby otrzymały stosowne zaświadczenia. Już od 17 marca jedna osoba uczestniczyła w szkoleniu „Obsługa komputera w stopniu podstawowym” zorganizowanym przez EAHiP z Janowca Wielkopolskiego. Od 20 marca  do 27 marca , 4 Panie uczestniczące w projekcie, brały udział w zajęciach na kursie „Florysta”, natomiast od 31 marca, w MCKK w Lubinie, 1 Pan szkoli się w zawodzie „Spawanie elektryczno-gazowe blach i rur”. Miesiąc kwiecień rozpoczęliśmy od zorganizowania kursu  „Prawo jazdy kat. B”. Szkolenie prowadzone jest przez firmę „Szymon Mazurek, Nauka Jazdy DRIVER” z Głogowa, biorą w nim udział 4 osoby, szkolenie potrwa  od 1 kwietnia do 30 maja 2014 roku. Od 8 kwietnia  w Centrum Edukacji i Doradztwa „Mada” w Głogowie prowadzone są zajęcia na kursie ”Kierowca wózków Jezdniowych z napędem silnikowym”- biorą udział 3 osoby, oraz na kursie „Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej”- udział bierze jedna osoba. W miesiącu maju ,również firma CEiD „Mada”, przeprowadzi dla nas szkolenie „Pilarz” z uprawnieniami na piłę mechaniczną, gdzie udział wezmą 2 osoby. Na zajęciach kursanci mają zapewniony ciepły posiłek oraz zwrot kosztów przejazdu.
Wszystkie szkolenia zakończą się wydaniem odpowiednich certyfikatów.

 
Wystawa Wielkanocna + Konkurs
Publikacja: GOK   
11.04.2014.

DSC_0023

 

W niedzielę 6 kwietnia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się Wystawa Wielkanocna, którą przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Twórców Rękodzieła Ludowego z Gminy Radwanice oraz gościnnie Gminny Ośrodek Kultury z Jerzmanowej. Największym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się własnoręcznie robione palmy i cekinowe zwierzęta wielkanocne.


Czytaj całość…
 
Dzień Rozwijania Pasji i Talentów
Publikacja: ZSP   
04.04.2014.
Image

Wtorek 25.03.2014 przebiegł pod hasłem rozwijania pasji i talentów i był połączony z obchodami pierwszego dnia wiosny. Uczniowie klas IV – VI prezentowali się w różnych dziedzinach. Na początku  mieli za zadanie wykonać plakaty związane z wiosną. Podczas tego zadania dzieci udowodniły,  jak doskonale potrafią pracować w grupie. W tym samym czasie druga część uczniów musiała napisać wiersz o wiośnie. Podczas imprezy pojawiło się jeszcze kilka konkurencji, które wymagały od uczniów wspólnego działania.

Czytaj całość…
 
2 miejsce na Gali Działaj Lokalnie!
Publikacja: GOK   
03.04.2014.

DSC_0087

 

W dniu 2.04.2014 r. w Ośrodku konferencyjno – szkoleniowym RODOS w Jaczowie odbyła się oficjalna Gala Podsumowująca tegoroczną edycję Programu Grantowego „Działaj Lokalnie VIII”. Na galę zaproszeni zostali m.in. wnioskodawcy, którzy otrzymali granty na zrealizowanie inicjatyw dla społeczności lokalnej uwzględniając ich potrzeby kulturalne i dobro wspólne mieszkańców. Wśród nich znaleźli się reprezentanci Gminy Radwanice:  UKS „Alternatywa i nieformalna grupa Aktywistów Społecznej Integracji „Bez Balastu” (czyli Facebookowa Społeczność Gminy Radwanice). Podczas gali rozstrzygnięty został konkurs „Opowiedz..”, w którym ASI „Bez Balastu” zajęli 2-miejsce za film oraz inicjatywę „PARKujemy – Plenerowe Kino Rodzinne. Lubimy to!”.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

Więcej zdjęć w zakładce Galeria

fot. Jan Friczka

DSC_0003

 

 
Posiedzenie komisji
Publikacja: Danuta Czuchro   
02.04.2014.
ImageUprzejmie zapraszam na  posiedzenie Komisji Zadań Budżetowo – Gospodarczych Rady Gminy, które odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2014 roku o godz.14:00 w sali narad Urzędu Gminy.

Czytaj całość…
 
Posiedzenie komisji
Publikacja: Danuta Czuchro   
27.03.2014.
ImageUprzejmie zapraszam na posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy, które odbędzie się w dniu 03 kwietnia 2014 roku o godz.  13:30 w sali narad Urzędu Gminy.

Czytaj całość…
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Publikacja: Rafał Sip   
26.03.2014.
ImageW związku z zaplanowaną zbiórką odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i opon, proszę o dostarczenie ich do końca dnia 01.04.2014r. w miejsca wskazane poniżej. Odpady przyniesione w późniejszym terminie nie będą zabrane.
Koordynatorami akcji na miejscu zbiórek są Sołtysi miejscowości.

Punkty zbiórki:
 • Mieszkańcy Jakubowa – przy PSZOK-u obok przystanku
 • Mieszkańcy Radwanic – przy PSZOK-u na ul. Świerkowej oraz przy PSZOK-u obok Biblioteki
 • Mieszkańcy Lipina – przy PSZOK-u obok sklepu
 • Mieszkańcy Przesiecznej - przy PSZOK-u obok Pana Latusa
 • Mieszkańcy Łagoszowa Wielkiego – przy PSZOK-u obok świetlicy wiejskiej
 • Mieszkańcy Kłębanowice – przy PSZOK-u obok Pana Friczka
 • Mieszkańcy Sieroszowic – przy PSZOK-u obok posesji Państwa Cierpisz
 • Mieszkańcy Buczyny - przy PSZOK-u obok przystanku
 • Mieszkancy Nowej Kuźni i Teodorowa - przy PSZOK-u obok sklepu
 • Mieszkańcy Drożowa, Drożyny, Borowa, Dobromila, Ułanowa, Strogoborzyc, Nowego Dworu – przy PSZOKA-ach w swoich miejscowości


 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 790

Aktualny czas
Imieniny
21 Września 2014
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bożeciech, Bożydar,
Hipolit, Hipolita,
Ifigenia, Jonasz,
Laurenty, Mateusz,
Mira
Do końca roku zostało 102 dni.
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
Odwiedzin dziś71
Wczoraj203
W tym miesiącu5578
Wszystkich477919
Kalendarz imprez
September 2014 October 2014
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 36 1 2 3 4 5 6
Tydzień 37 7 8 9 10 11 12 13
Tydzień 38 14 15 16 17 18 19 20
Tydzień 39 21 22 23 24 25 26 27
Tydzień 40 28 29 30
Popularne
Linki
Projekt - Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z terenu Związku Gmin Zagłębia Miedziwego

Gmina Radwanice 2007 - 2011