nav_bar_left Start
Wykaz nieruchomości gminnych na sprzedaż
O Gminie
Start
Charakterystyka
Herb
Historia
Radwanice
Jakubów
Sieroszowice
Łagoszów Wielki
Buczyna
Instytucje
Samorząd
Rada Gminy
Uchwały Rady
Protokoły z Sesji
Plany prac Komisji
Władze Gminy
Sołtysi
Jednostki organ.
Przetargi
Ośw. majątkowe
Urząd Gminy
UG Radwanice
Statut Gminy
USC
Podatki
Gminna Komisja RPA
Ochrona środowiska
Komunikaty ARiMR
Obwieszczenia Wójta
Dokumenty
Nabór do UG
Gospodarka
Budżet Gminy
Studium
Plany miejscowe
Oświata, kultura
i GOPS
Szkoły
Biblioteka
TPD
GOPS
GOK
Zespół "Swojacy"
Grupy Odnowy Wsi
ZUK
Sport
Płomień Radwan.
Zadzior Buczyna
Niezbędniki
Busy-PKS
Co w kinie?
Wieści RSS
A+ | A- | Reset 
Pobiegli już po raz piąty
Publikacja: ZSP - G.Węgrzynek   
23.05.2014.
Image
 
Dnia 19.05.2014r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radwanicach odbył się  „V Powiatowy Bieg na Orientację Szkół Podstawowych. Gościliśmy drużyny z Przemkowa, Buczyny i Trzebnic. Taki bieg to fantastyczna zabawa, ciekawa przygoda i moc wrażeń. Uczestnicy mieli do pokonania określoną trasę , mogli wykazać się sprytem podczas pokonywania na czas rowerowego toru przeszkód, segregowali nakrętki, a także mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat  obiektów znajdujących się w powiecie polkowickim. Wszyscy byli świetnie przygotowani, ale najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w  Radwanicach, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 z Przemkowa, a lll miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Buczyny. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Polkowicach. Koordynatorami konkursu byli nauczyciele: Gabriela Węgrzynek, Dorota Raś i Bartosz Różycki.
 
95-lecie działalności TPD
Publikacja: Krzysztof Niemasz   
21.05.2014.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodziło 95-lecie działalności. Regionalna uroczystość odbyła się w Samorządowym Centrum Edukacji w Radwanicach. Zorganizował ją Zarząd Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy oraz Zarząd Oddziału TPD w Radwanicach, który jest jednym z najlepszych w tej części regionu. Honorowy patronat objęli Starosta Polkowicki i Wójt Gminy Radwanice. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym ks. bp Stefan Regmunt, posłowie Ewa Drozd i Wojciech Zubowski, zarząd powiatu polkowickiego w osobach: Marek Tramś – starosta powiatu polkowickiego oraz Kamil Ciupak- wicestarosta powiatu polkowickiego, Anna Barylik – Skarbnik Gminy Radwanice. Gospodynią imprezy była Izabela Jokiel, prezes ZOG TPD w Radwanicach.

Image

Zasłużeni działacze i przyjaciele TPD odebrali od prezesa TPD w Legnicy, Kazimierza Pleśniaka, odznaczenia i wyróżnienia.
Druga część spotkania to koncert dzieci i młodzieży. Prowadziły go nauczycielki z SCE w Radwanicach – p. Magdalena Zawada i p. Mieczysława Murak. Jako pierwsi wystąpili wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach (przedszkolaki, chór, zespół tańca ludowego). Następnie zaprezentowali się uczniowie SP w Buczynie, którzy przedstawili etiudę teatralną „Mamo, tato, czy macie dla mnie czas?”. Potem wystąpiły dzieci z SP nr 3 w Polkowicach (pokaz gimnastyki artystycznej, chór). Prezentacje zakończył taniec nowoczesny w wykonaniu dzieci – przygotowanych przez GOK w Radwanicach. Wystąpiła również solistka Martyna Jokiel (piosenka „Pokonaj siebie”).

Image

Po koncercie zaproszeni goście oraz dzieci udali się na poczęstunek.

 
Posiedzenie komisji
Publikacja: Danuta Czuchro   
15.05.2014.
ImageUprzejmie zapraszam na posiedzenie Komisji Zadań Społecznych, które odbędzie się w dniu 04 czerwca 2014 roku o godz. 15:00 .

Czytaj całość…
 
Posiedzenie komisji
Publikacja: Danuta Czuchro   
15.05.2014.
ImageUprzejmie zapraszam na  posiedzenie Komisji Zadań Budżetowo – Gospodarczych Rady Gminy, które odbędzie się w dniu 22 maja 2014 roku  o godz.14:00 w sali narad Urzędu Gminy.

Czytaj całość…
 
DOM KULTURY +
Publikacja: Rafał Pawlak   
13.05.2014.
nck_domkulturyplus_kolorweb_copy2

Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach uczestniczy w programie Narodowego Centrum Kultury – „DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE 2014”. Głównym celem programu jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania domów kultury w życie społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

Projekt zakłada przeprowadzenie, opracowanie i upublicznienie diagnozy społecznej zorientowanej na potrzeby kulturalne mieszkańców Gminy Radwanice, zważając na samodzielne działania mieszkańców i posiadane zasoby. Równolegle zrealizowany zostanie projekt fotograficzny „Coolturalni”, przedstawiający portret społeczności lokalnej. „Coolturalni” to również akcja informująca o DK+ i o spotkaniach dla wszystkich chętnych, na którym przedstawione zostaną materiały obrazujące zasady wyboru od 3 7 inicjatyw kulturalnych oraz regulamin konkursu „Inicjatywy Lokalne”. Kolejny etap zakłada wybór wydarzeń kulturalnych i omówienie ich z pomysłodawcami w siedzibie GOKu.
Podsumowaniem opracowanych inicjatyw będzie wystawa fotograficzna, a także wykonanie biuletynu i plakatu, składającej się z portretów mieszkańców, dokładnego opisu, terminu oraz miejsca zgłoszonych w ramach zadania inicjatyw. Pierwsza część realizowanego zadania będzie trwać od 5.05.2013 r. do 31.07.2013 r.

logonckrgb

 


 
Gminny Dzień Strażaka
Publikacja: Janusz Olszewski   
13.05.2014.
10 maja 2014 w Jakubowie gm. Radwanice odbyły się uroczystości związane z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. Rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 10:00 w Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła Starszego w Jakubowie, gdzie została odprawiona msza święta w intencji wszystkich strażaków. Msza święta koncelebrowana była przez biskupa pomocniczego diecezji Zielonogórsko -Gorzowskiej Tadeusza Lityńskiego przy współudziale Księdza Kanonika Stanisława Czerwińskiego Kapelana Powiatowego Strażaków Powiatu Polkowickiego, Kustosza Sanktuarium i Proboszcza parafii p. w. Św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie oraz Księdza Dariusza Siudę Kapelana Gminnego Strażaków Gminy Radwanice, Proboszcza parafii p. w. Św. Michała Archanioła w Łagoszowie Wielkim. Mszę Świętą uświetniły swoją obecnością poczty sztandarowe reprezentujące jednostki OSP gminy Radwanice oraz górników Gminy Radwanice.

Image

Po mszy świętej nastąpił przemarsz do świetlicy wiejskiej. Około godziny 11:30 nastąpiła dalsza część obchodów. Dh. Jakub Słowik-Zastępca Komendanta Oddziału Gminnego ZOSP w Radwanicach złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSPRP w Polkowicach Ryszardowi Wyrazowi.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością licznie zaproszeni goście m. in. J.E. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński, poseł Ewa Drozd, Wicestarosta Polkowicki Kamil Ciupak, członek Rady Powiatu Polkowickiego Andrzej Sadowski, Ksiądz Kanonik Stanisław Czerwiński, Ksiądz Dariusz Siuda, Dyrektor GOK w Radwanicach Renata Piasecka-Friczka, Dyrektor ZSP w Radwanicach Bogusława Niemasz, Wicedyrektor ZSP Maria Skrzypczak, Skarbnik Gminy Radwanice Anna Barylik, Przewodniczący Rady Gminy Radwanice Ryszard Niemasz.

Image

Następnie odbyło się wręczenie odznaczeń zasłużonym strażakom.
Podczas uroczystości Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Radwanicach Dh. Tadeusz Duczmal złożył serdeczne życzenia i podziękowania strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych za oddanie służbie, ofiarność i poświęcenie na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Podziękował władzom samorządowym oraz osobom i instytucjom wspierającym działalność OSP.

Image

Dokonano prezentacji pojazdów i sprzętu pożarniczego. Po zakończeniu części oficjalnej zebranych gości i strażaków zaproszono na poczęstunek.
 
Roztańczone Radwanice
Publikacja: ZSP   
09.05.2014.

Już po raz IX w radwanickiej podstawówce zaprezentowały się zespoły taneczne z różnych powiatów. Wystąpiło 200 uczestników, zasadniczo w miniformacjach i formacjach klas I-III i IV-VI. Ogólnie wystąpiły 22 zespoły.

Turniej jest znakomitą okazją do popularyzowania  tańca nowoczesnego, a tym samym konfrontacji umiejętności tanecznych oraz dorobku artystycznego prezentujących się uczestników. Z kolei wymiana doświadczeń w zakresie pracy z zespołami jest bezcenna, gdyż bez wątpienia wpływa na podnoszenie poziomu rywalizacji tanecznej.

Jakkolwiek najlepsze okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Lubinie oraz Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie, to wszyscy dobrze się bawili i zgodnie z zapewniali, że zawsze chętnie przyjeżdżają do Radwanic. ,,Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy spotkamy się na X jubileuszowym Turnieju.” – powiedziała dyrektor szkoły Bogusława Niemasz -,,Chcielibyśmy podkreślić okrągłą rocznicę tego wydarzenia, więc na pewno nie obędzie się bez niespodzianki .”

Fundatorem nagród jest Starosta Powiatu Polkowickiego.

DSC08582

Czytaj całość…
 
Posiedzenie komisji
Publikacja: Danuta Czuchro   
08.05.2014.
ImageUprzejmie zapraszam na posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Gminy, które odbędzie się w dniu 14 maja 2014 roku o godz. 14:00 w sali narad Urzędu Gminy.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 66 - 78 z 803

Aktualny czas
Imieniny
24 Października 2014
Piątek
Imieniny obchodzą:
Antoni, Boleczest,
Filip, Hortensja,
Marcin, Rafał,
Rafaela, Salomon
Do końca roku zostało 69 dni.
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Odwiedzin dziś229
Wczoraj358
W tym miesiącu7303
Wszystkich487808
Kalendarz imprez
October 2014 November 2014
Ni Po Wt Śr Cz Pi So
Tydzień 40 1 2 3 4
Tydzień 41 5 6 7 8 9 10 11
Tydzień 42 12 13 14 15 16 17 18
Tydzień 43 19 20 21 22 23 24 25
Tydzień 44 26 27 28 29 30 31
Popularne
Linki
Projekt - Zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z terenu Związku Gmin Zagłębia Miedziwego

Gmina Radwanice 2007 - 2011