Koncert z okazji Święta Niepodległości

  • Drukuj

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Radwanice rozpoczną się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Św. w radwanickim Kościele. Po nabożeństwie odbędzie się piękny i wzruszający koncert zespołu wokalno-instrumentalnego Artes Ensemble, który zaprezentuje program pt. „Droga do wolności”.


Artyści zabiorą publiczność w muzyczną podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu i ciągłości narodowej w rytmie poloneza, polskiej muzyki romantyzmu i pieśni narodowo – wyzwoleńczych oraz poezji wieszczów. Usłyszymy m.in. utwory takich znakomitości jak Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Ignacy Jan Paderewski, i ich wielkie dzieła. W drugiej części koncertu artyści zespołu Artes Ensemble zaproszą publiczność do wspólnego śpiewania kanonu rodzimych pieśni patriotycznych, narodowościowych, wyzwoleńczych oraz ludowych. Zaprezentują także barwność i różnorodność polskiej, szeroko ujętej twórczości narodowej.


Po koncercie publiczność w towarzystwie Orkiestry dętej ZG Polkowice – Sieroszowice przejdzie na Skwer przy ul. Przemysłowej (obok Poczty). Tam ok. godz. 12.15 nastąpi uroczyste odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie to hołd złożony przez mieszkańców temu wielkiemu człowiekowi i symbol wyjątkowej 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Artes Ensemble to zespół, którego dyrektorem artystycznym jest Andrzej Janaszek (pianista, kameralista, aranżer). Grupę tworzą śpiewacy operowi i instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Freiburgu i Zurychu, soliści oper i filharmonii. Zespół posiada w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą. Zespół z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za granicą, uświetniając również swoimi występami prestiżowe uroczystości, konferencje, sympozja, pokazy mody, spotkania okolicznościowe, eventy. W zależności od preferencji i prezentowanego programu, zespół występuje w składzie: 3, 4 i 5-cio osobowym.