Bezpłatne szkolenia online w naszej gminie

  • Drukuj

Zapisz się na szkolenia przez internet! W ramach projektu "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" przygotowano 21 bezpłatnych szkoleń online na temat e-usług dostępnych w różnych dziedzinach życia.

Szkolenia mają różny zakres tematyczny – mogą więc zainteresować różne grupy mieszkańców.

Żeby wygodnie było się uczyć, wszystkie szkolenia udostępnione są na specjalnej platformie e-learningowej projektu e-Mocni. Dzięki temu szkolenia mają charakter multimedialny. Każde z nich składa się z kilku elementów, dobranych tak, by nauka była jak najbardziej efektywna i angażująca dla uczestników. Szkolenie może składać się z webinarium, prezentacji multimedialnej, krótkiego filmu instruktażowego i tekstów. Autorzy materiałów szkoleniowych zadbali też o wplecenie w każde ze szkoleń zadań dla uczestników, które na bieżąco pozwalają im sprawdzać nową wiedzę.

Szkolenia online dostępne w ramach projektu e-Mocni mogą szczególnie zainteresować osoby głuche, niewidome i słabowidzące, ponieważ wszystkie materiały dostępne na platformie, ale też sama platforma, są dostosowane do ich potrzeb. Webinaria i filmy mają tłumaczenie na Polski Język Migowy (PJM) oraz napisy. Pozostałe pliki są przygotowane tak, żeby mogły być czytane za pomocą urządzeń lektorskich, a grafiki w nich użyte są opisane z użyciem tekstów alternatywnych.

 

Dla kogo są szkolenia online?
Dla tych mieszkańców, którzy z różnych powodów nie mogą się przeszkolić stacjonarnie.


Co oferujemy?
Jest to 21 szkoleń z 9 obszarów, np. jak robić zakupy przez internet, albo jak złożyć wniosek o dowód osobisty przez internet. Opisy wszystkich szkoleń: http://e-mocni.org.pl/kategoria/szkolenia-online/


Jak się zapisać?
Rejestracja na szkolenia nie wymaga żadnych papierów - wszystko odbywa się poprzez maila i na platformie projektu. Na stronie projektu, opisy szkoleń online i rejestracja na szkolenia online zostały graficznie wyróżnione – kolorem różowym. Żeby się zapisać należy na stronie projektu u góry kliknąć: Zapisz się>Szkolenia online a potem na ekranie "Zapisz się" i wtedy przenosimy się na platformę szkoleniową. Rejestracja na szkolenia online ma swój oddzielny link na platformie projektu (przycisk pod tym, który służy do zapisywania się na stacjonarne).


Ile trwa szkolenie online?
Każdy uczestnik szkoleń online musi wybrać 1-3 szkolenia o treści wyliczonej łącznie na 7 godzin (czas na zapoznanie się z materiałami oraz "prace domowe": najkrótsze szkolenie to 1 godz - jedna prezentacja, a najdłuższe ma 7 godz. - webinarium, 3 filmiki, prezentacja, tekst).


Kto pomaga uczestnikom w problemach technicznych i obsłudze platformy?
Podczas całego procesu rejestracji i realizacji szkolenia uczestnik ma prawo do wsparcia moderatora szkoleń online (kontakty do 8 moderatorów są na plakacie i na stronie projektu w zakładce „Kontakt”).


Jak przebiega  szkolenie?
Po zarejestrowaniu się na platformę, uczestnik otrzyma pocztą na adres zamieszkania podany w formularzu podręcznik - instrukcję obsługi platformy z informacją jak przejść szkolenie online, jak uzyskać certyfikat. Uczestnik do każdego szkolenia wypełnia krótki pretest umiejętności cyfrowych.


Materiały szkoleniowe to filmy (webinaria ok. 40 min. oraz screencasty - krótkie 2-3 minutowe filmiki instruktażowe) oraz pliki PDF z prezentacjami i tekstami z informacjami uzupełniającymi. W dowolnym momencie można przerywać szkolenie a wszystkie materiały są cały czas w zakładce "Moje szkolenia" Na koniec szkolenia uczestnik wypełnia dwa post testy: umiejętności cyfrowych i test wiedzy.


Certyfikaty są do pobrania na platformie - żeby uzyskać certyfikat, trzeba ukończyć szkolenia o łącznym czasie 7 godzin. Jak ktoś chce, to oczywiście może przejść wszystkie 21 szkoleń i uzyskać 21 certyfikatów.

 

Projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści” jest realizowany przez partnerstwo w składzie: Fundacja Aktywizacja (Partner Wiodący), Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego.