Pan Mieczysław Dąbrowski wyróżniony w konkursie „Sołtys Roku 2018”

  • Drukuj

W dniu 11 marca br. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył nagrody podczas uroczystej gali finałowej konkursu „Sołtys Roku 2018”. Wśród wyróżnionych sołtysów znalazł się sołtys Kłębanowic p. Mieczysław Dąbrowski.

Oprócz trzech głównych nagród, Wojewoda Dolnośląski przyznał cztery wyróżnienia.

Gmina Radwanice do udziału w konkursie zgłosiła również p. Wandę Janczak – sołtys wsi Sieroszowice, która otrzymała z rąk Wojewody dyplom i podziękowanie za udział w konkursie.

W uroczystej gali finałowej udział wzięli również: Przewodnicząca Rady Gminy pani Ewa Flak oraz Wójt Gminy Radwanice pan Paweł Piwko.

Nagroda „Sołtys Roku” przyznawana jest sołtyskom i sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru.

Serdecznie gratulujemy! Życzymy dużo sił i wytrwałości w dążeniu do celów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy na rzecz sołectwa i społeczności lokalnej.