Krzyż Kresowy

  • Drukuj

W niedzielę 6 października w Legnicy, ksiądz Jan Szulim- proboszcz parafii pw św. Michała Archanioła w Łagoszowie Wielkim, odebrał z rąk Tadeusza Samborskiego  - prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego Krajobrazy, Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczpospolitej Polskiej. Uroczystość miała miejsce w Legnickiej Akademii Rycerskiej, na której wystąpiło wielu znanych artystów.

Krzyż Kresowy  przyznawany jest za popularyzowanie i utrwalanie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej, nadany przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Środowisko Żołnierzy Polskich Oddziałów Samoobrony z Kresów Południowo- Wschodnich II RP i Radę Krajową Środowiska Żołnierzy Polskich Oddziałów Samoobrony z Kresów Południowo- Wschodnich II RP.

 


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14