Logo

Bezpłatne badania mammograficzne 50 +

NZOZ Medica  zaprasza  mieszkanki Gminy Radwanice na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się w dniu 18 kwietnia 2016 – poniedziałek (w godz.8-17) obok Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Szkolna 5a 59-160 Radwanice.


Badania skierowane są do Pań w wieku od 50 do 69 roku życia (w roku 2016 roczniki od 1947 do 1966), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii.
NZOZ Medica realizuje świadczenia zdrowotne w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Kobietom spoza grupy refundowanej oferowane są badania odpłatnie w kwocie 60zł.
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W  mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywany jest rak piersi. Mammobus wyposażony jest w nowoczesny, ucyfrowiony aparat mammograficzny z pracującą tam wykwalifikowaną kadrą z wieloletnim doświadczeniem oraz posiadają bieżący certyfikat jakości.

Zapraszamy !

©2016-2020 - www.radwanice.pl - obsługa techniczna - kn@radwanice.pl.
Analiza WCAG
Deklaracja dostępności