Przypominamy o możliwości złożenia wniosku na wymianę źródła ciepła !!!

  • Drukuj

Do 30 września, do godz. 12, można składać wnioski o granty na wymianę pieców. Liderem projektu, w którym bierze jeszcze udział siedem samorządów, jest gmina Polkowice.

Projektu pn. „Program grantowy na wymianę źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych
z terenów wybranych gmin Legnicko – Głogowskiego Obszaru Interwencji ”
zakłada udzielenie grantów na przedsięwzięcia realizowane w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych w zakresie wymiany dotychczasowych wysokoemisyjnych źródeł ciepła na podłączenie do sieci ciepłowniczej /chłodniczej, instalację źródeł ciepła opartych o odnawialne źródła ciepła oraz kotły spalające biomasę lub ewentualnie paliwa gazowe. Wymianie nie podlegają użytkowane kotły gazowe, olejowe oraz na biomasę.

O granty mogą starać się osoby fizyczne, które są właścicielami domów jednorodzinnych lub mieszkań w budynkach wielorodzinnych czy będących wspólnotą mieszkaniową.

Z naboru wyłączony jest mieszkaniowy zasób komunalny gmin oraz ten należący np. do TBS-ów czy spółdzielni. Dotyczy to też najemców mieszkań w domach jednorodzinnych czy wielorodzinnych.

Szczegółowe informacje i pomoc w wypełnieniu wniosku można otrzymać w punkcie kontaktowym, który znajduje się w urzędzie gminy (ul. Przemysłowa 17, 59-160 Radwanice pok. nr 11 i 14). Informacje na temat naboru oraz dokumenty są na stronie:

https://www.radwanice.pl/index.php/8-aktualnosci/2041-przystapienie-do-realizacji-projektu-grantowego

http://projekty.nowe.polkowice.eu/projekty/piece/

 


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14