Logo

Spotkanie autorskie z Grażyną Bąkiewicz

Dnia, 11 kwietnia 2016r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Radwanicach odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i lubianą autorką książek dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych – Panią Grażyną Bąkiewicz.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4 z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Radwanicach. Pani Grażyna Bąkiewicz w trakcie spotkania w interesujący sposób opowiedziała uczniom o swoich książkach i inspiracjach jakie czerpie do ich napisania. Autorka wspomniała, iż większość historii bohaterów i splotów zdarzeń, które przelała na papier jest prawdziwa. Usłyszane historie przez blisko 30 lat pracy w szkole, zarówno od swoich uczniów, jak i własnych dzieci stały się inspiracją do opisania niezwykłych przygód i wydarzeń. Autorka opowiadając po części fabułę swoich książek zachęciła dzieci do samodzielnej lektury.

Grażyna Bąkiewicz za swoją twórczość uzyskała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jest laureatką I nagrody IBBY. Powieść pt. ,,O Melba!” została uznana książką roku 2002. ,,Korniszonek”, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 r., przyznawane przez Bibliotekę Raczyńskich. Natomiast książka ,, Muchy w Butelce” nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez fundację ,,Zielona Gęś”.

W terminie od 07 marca 2016 r. do 04 kwietnia 2016 r. odbył się Powiatowy Konkurs pn. QUIZ HISTORYCZNY NA PODSTAWIE KSIĄŻKI GRAŻYNY BĄKIEWICZ „ALE HISTORIA… MIESZKO, TY WIKINGU ”, Spośród  poprawnie wypełnionych testów, komisja konkursowa wylosowała 3 zwycięzców. Jednym z nich został Konrad Wójcik uczeń Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radwanicach, który otrzymał nagrodę książkową z dedykacją autorki .Spotkanie autorskie z Panią Grażyną Bąkiewicz oraz nagrodę książkową ufundowała Miejsko – Gminna Biblioteka w Polkowicach.

 

©2016-2020 - www.radwanice.pl - obsługa techniczna - kn@radwanice.pl.
Analiza WCAG
Deklaracja dostępności