Logo

Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców

Bezpłatne poradnictwo, wsparcie psychologiczne oraz fachowa wiedza dotycząca problemów związanych z depresją – KGHM wspólnie z samorządami Zagłębia Miedziowego uruchomił kompleksowy program pomocy skierowany do mieszkańców regionu.

Pomoc oferowana będzie w ramach konsultacji, spotkań z grupami wsparcia, warsztatów, wykładów, webinariów oraz tzw. superwizji, czyli sesji doszkalających dla nauczycieli i osób pracujących z młodzieżą.

Szczegółowy plan wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej www.kghm.com/depresja

Do kogo kierowany jest program:

  • Ludzie młodzi w wieku 18 - 35 lat, wchodzących w etap wczesnej dorosłości i dorosłości, przygotowujący się do zawarcia związku małżeńskiego lub roli rodzica, lub mających w swoim życiu za wartość założenie rodziny, pragnąca kierować własnym rozwojem, podejmować wysiłek samowychowawczy zgodnie z uznawanymi normami i wartościami
  • Pary, małżeństwa, rodzice i przyszli rodzice poszukujący pomocy w przygotowaniu się do zrozumienia i akceptacji przemian dorosłości, pokonywanie trudności w podejmowaniu ról życiowych w życiu dorosłym
  • Osoby dorosłe 18 – 65 poszukujące form rozwoju i pomocy psychologicznej
  • Osoby dorosłe zmagające się z depresją, uzależnieniem lub innymi zaburzeniami psychicznymi.

Zmieniająca się rzeczywistość i niewystarczające umiejętności adaptacyjne i społeczne oraz czas pandemii znacznie wpływają na konieczność podejmowania działań profilaktyki zdrowia psychicznego.

Program zakłada udzielenie profesjonalnego wsparcia w formie szeroko pojętego poradnictwa i wsparcia oraz konsultacji wszystkim osobom dorosłym którzy zmagają się z trudnościami emocjonalnymi lub pragną zwiększyć swoje kompetencje w zakresie radzenia sobie z codziennością, a także lepiej odnajdywać się w panującej rzeczywistości.

Wdrożenie i promocja narzędzi, takich jak grupy wsparcia, warsztaty, superwizja czy webinaria zwiększają zdolności i umiejętności interpersonalne, które mają znaczący wpływ na wykonywanie pracy i osiąganie sukcesu życiowego, działania programu nakierowane są także na psychoedukację i wzmocnienie kompetencji społecznych.

Wszystkie  działania realizowane będą w pięciu Punktach Profilaktyki Zdrowia Psychicznego w Lubinie, Legnicy, Polkowicach i Głogowie oraz w Punkcie Konsultacyjnym w Chojnowie.

LUBIN - PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II
ul. Jana Pawła II 58, 59-300 Lubin
www.cfrlubin.pl
tel: 511 833 628, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LUBIN - PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie Pax
ul. Orla 32, 59-300 Lubin
www.paxlubin.pl
tel. 697 672 275, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

LEGNICA - PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Legnickie Centrum Rodziny
ul. Poselska 13-15 59-220 Legnica
www.facebook.com/legnickiecentrumrodziny
tel: 511 870 401. e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POLKOWICE - PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Stowarzyszenie "Pro Familia" w Polkowicach
Plac Kościelny 2, 59-100 Polkowice
www.profamilia.polkowice.pl
tel. 535-854-255, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GŁOGÓW - PUNKT PROFILAKTYKI ZDROWIA PSYCHICZNEGO
Realizator: Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”
ul. Poczdamska 1, 67-200 Głogów
www.gsod.prv.pl
tel. 508192741, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CHOJNÓW - PUNKT KONSULTACYJNY
Realizator: Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II
Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Anny i Juliusza Poźniaków 2, 59-225 Chojnów
tel. 511 833 628, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

©2016-2020 - www.radwanice.pl - obsługa techniczna - kn@radwanice.pl.
Analiza WCAG
Deklaracja dostępności