Budowa obwodnicy południowej

  • Drukuj

16 kwietnia br. Dolnośląski Urząd Wojewódzki ogłosił listy zadań gminnych i powiatowych zatwierdzonych do dofinansowania przez Prezesa Rady Ministrów w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Na liście pozytywnie ocenionych wniosków znalazła się również Gmina Radwanice i obecnie oczekuje na podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn.: ,,Budowa drogi gminnej wraz z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem drogowym w miejscowości Radwanice".

Całkowita wartość inwestycji wynosi 6.529.538,00 zł  zł, z czego 50 % w kwocie 3.264.769,00 zł zostanie dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach realizacji projektu planowana jest budowa drogi przy ulicy Południowej o długości 1,258 km, łączącej drogę krajową nr 12 z drogą gminną przy ul. Włókienniczej. Wybudowana infrastruktura drogowa będzie zawierać oświetlenie drogowe, kanalizację deszczową, chodniki, pobocza oraz ścieżkę rowerową. Jest to tylko część planowanej do budowy inwestycji, ponieważ dodatkowo wraz z realizacja projektu, zostanie wykonany odcinek drogi przy ul. Włókienniczej oraz  odcinek drogi krajowej nr 12. Inwestycja planowana jest do zakończenia jeszcze w tym roku.

 


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14