Budowa kanalizacji w Lipinie

  • Drukuj

Inwestycja współfinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu

Zakończono budowę sieci kanalizacyjnej w Lipinie. Wykonawcą inwestycji była firma RAGEN z Głogowa. W ramach zadania wykonana została sieć grawitacyjna, przyłącza do budynków oraz odcinek tłoczny wraz z przepompownią z odprowadzeniem ścieków do oczyszczalni w Radwanicach.
W zakres weszło również wykonanie dwóch przydomowych oczyszczalni ścieków. Ogólna długość sieci wynosi obecnie ok. 3 km, przyłączy ok. 1,5 km, zabudowanych zostało łącznie ok. 200 studni kanalizacyjnych. Budowa w Lipinie stanowiła kolejny etap regulowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy.
Inwestycja została dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, a jej koszt wyniósł ok. 2 mln zł. Ilość skanalizowanych sołectw po zakończeniu inwestycji wzrosła do pięciu.
Dodatkowo wymieniono 250 m sieci wodociągowej i przebudowano drogę na tym odcinku. W roku 2016 planowane jest dokończenie budowy nowej sieci wodociągowej. W ramach zadania budowy kanalizacji w Lipinie wykonano wewnątrz wsi całkiem nową nawierzchnię asfaltową na odcinku ok. 200 m oraz tłuczniowe zjazdy do posesji. Szerokość wykonanej drogi wynosi 4,5 m i jest większa niż wcześniej istniejąca na tym odcinku nawierzchnia. Roboty zostały wykonane przy współudziale finansowym powiatu polkowickiego.


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14