Przebudowa ul. Stolarskiej w Radwanicach

  • Drukuj

W połowie listopada br. Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego sp. z o.o. z Głogowa zakończyło przebudowę drogi gminnej ul. Stolarskiej w Radwanicach.

W ramach przebudowy dotychczasową nawierzchnię z płyt betonowych zastąpiła nawierzchnia asfaltowa o szerokości 5,0 m. Na przeważającej długości drogi wykonano  obustronne pobocza oraz odwodnienie za pomocą wpustów ulicznych z ujściem do istniejącej kanalizacji deszczowej lub powierzchniowo na pobocza gruntowe. Wykonano włączenie ul. Stolarskiej do drogi powiatowej - ul. Przemysłowej oraz do ul. Rolnej. W ramach zadania wybudowano również odcinek kanalizacji sanitarnej o długości 180 m biegnący bezpośrednio pod drogą.

Koszt inwestycji wyniósł przeszło 1.300.000 zł. Zadanie zostało w 80% dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

 

fot. po realizacji zadania


W lipcu br. podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego sp. z o.o. z siedzibą w Głogowie na wykonanie przebudowy drogi gminnej ul. Stolarskiej w Radwanicach.

W ramach przebudowy dotychczasowa nawierzchnia z płyt betonowych zastąpiona zostanie nawierzchnią mineralno-asfaltową o szerokości 4,5–5,0 m. Na przeważającej długości drogi wykonane zostaną obustronne pobocza. Odwodnienie drogi odbywać się będzie za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych do projektowanych wpustów ulicznych oraz powierzchniowo na teren przydrożny (pobocza gruntowe). W zakresie przedsięwzięcia przewiduje się wykonanie włączenia do istniejącej drogi powiatowej (ul. Przemysłowa), budowę skrzyżowania z ul. Rolną oraz zjazdów indywidualnych. Na odcinku podlegającym przebudowie wykonany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej o długości 55 m zakończony wpustami ulicznymi oraz blisko 180 m kanalizacji sanitarnej. Koszt inwestycji wyniesie blisko 1.300.000 zł. Zadanie jest dofinansowane w 80% z rezerwy celowej budżetu państwa, 20% stanowią środki własne. Przewidywany termin zakończenia zadania to październik 2018

 

fot. przed realizacją zadania


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14