Przebudowa drogi w Jakubowie wraz z budową parkingu przy cmentarzu komunalnym

  • Drukuj

W sierpniu br. zakończono przebudowę odcinka drogi gminnej prowadzącej do cmentarza komunalnego w Jakubowie.

Droga usytuowana jest w północno-zachodniej części miejscowości i zapewnia również dojazd dla szeregu posesji usytuowanych wzdłuż przebudowywanego odcinka oraz dalej, gdzie powstaje coraz więcej nowych domostw. Roboty wykonywała firma RAGEN z Głogowa. Zakres zamówienia obejmował wykonanie nowej konstrukcji drogowej wraz z nawierzchnią asfaltową o szerokości 5,0 m wraz ze zjazdami na posesje i parking. Jezdnia jest obustronnie obramowana poboczami o szerokości do 75 cm. Na połączeniu z drogą powiatową wykonano zjazd. Łączna długość przebudowywanej drogi wyniosła około 320 m.
W ramach inwestycji wykonano również parking przy cmentarzu o nawierzchni asfaltowej z 25 miejscami parkingowymi, w tym trzech miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz miejscem na kontener na odpady. Uporządkowano i zagospodarowano teren zieleni wokół parkingu przyległy do cmentarza.  Wybudowano także nowe przyłącze wodociągowe do cmentarza oraz wykonano nowy punkt czerpalny na cmentarzu w postaci estetycznego i praktycznego zdroju ulicznego.   Koszt robót wynosi około 520 tyś. złotych.  


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14