Ochrona zwierząt

Dnia 23 listopada 2020 roku Rada Gminy w Radwanicach podjęła Uchwałę Nr XXII/147/20 w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Radwanice w 2021 roku”.

W ramach realizacji celów programu Wójt Gminy Radwanice prowadzi kampanię adopcyjną pod hasłem „Przytul mnie”. Zanim psy na stałe trafią do Schroniska mogą zostać oddane do adopcji z dotacją w wysokości 600 zł.


W przypadku adopcji jednego psa wyłapanego z terenu naszej gminy, nowy właściciel otrzyma rekompensatę części kosztów utrzymania psa w wysokości do 600 zł (np. na zakup karmy, akcesoriów, zabiegów weterynaryjnych, budy). Rekompensata, o której mowa wypłacana będzie po podpisaniu stosownej umowy adopcyjnej z Gminą Radwanice. Nowy właściciel ma 6 miesięcy na realizację rekompensaty od dnia podpisania umowy adopcyjnej i przedstawienie faktur za zakup akcesoriów dla psa lub wykonaniu zabiegów weterynaryjnych. Rekompensata wypłacana będzie jednorazowo w kwocie równej wartości faktur przedłożonych przez adoptującego psa, w czasie 6 miesięcy od dnia podpisania umowy adopcyjnej.

Uwaga!!! Wprowadza się ograniczenia wysokości rekompensaty do kwoty 1800 zł na jedną rodzinę – rodzina może adoptować maksymalnie 3 psy w ramach Programu „Przytul mnie”.


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14