Park zabytkowy w Radwanicach

PARK ZABYTKOWY W RADWANICACH

 

Park w Radwanicach pięknie odnowione miejsce zachęcające do korzystania z jego uroku.

Jak było wcześniej i jak się zaczęło… Park powstał w latach 30 XIX wieku. Teren jego ukształtowały  podmokłe łąki, zastany drzewostanu dębowego łęgowego pochodzenia oraz stary rów melioracyjny. W tych latach teren należał do rodziny Nowacków. Składający się na kompleks zawierający część pałacową, folwarczną oraz parkową. Wyjątkowy park ma znaczenie historyczne - dziedzictwo kulturowe, gdyż dnia 6 sierpnia 1980 roku został wpisany do rejestru zabytków (nr. w rej. A/3307/557/L).

Park w swoim zasobie ma okazałe drzewa. Wyróżniają się jesiony, buki pospolite, dęby bezszypułkowe, olchy oraz platany klonoliste. Nie brakuje oczywiście bluszczu pospolitego oraz pięknych zawilców. Na terenie parku znajdują się również dwa stawy, odwiedzane przez kaczki.

Na początku sierpnia 2020 r. zakończył się II etap rewitalizacji parku. W ramach niego nastąpiła modyfikacja układu ścieżek, które zostały utwardzone. Nowo powstała mała architektura nadała charakteru parkowi tj. stylowe ławki i latarnie, kosze na śmieci czy stojak na rowery. Nie zabrakło również placu zabaw i siłowni plenerowej.

 

Wyjątkowe walory parku umilają czas w nim spędzony. Oderwij się od szarej rzeczywistości i przyjdź z rodziną, z przyjaciółmi czy nawet sam na spacer- relaks, albo na zabawę z dziećmi, a nawet poprawić swoją kondycje fizyczną i skorzystać ze siłowni plenerowej.

Zatrzymaj się na odpoczynek i odkrywaj Park w Radwanicach na nowo.

 

ZAPRASZAMY

 

 


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14