Fundacja Animacji Kultury i Sztuki "Mamut"

Kontakt:
Fundacja Animacji Kultury i Sztuki „Mamut”
ul. Olchowa 15
59-160 Radwanice

tel. 669 174 833
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.fundacjamamut.pl

Facebook: www.facebook.com/fundacjamamut


Zarząd Fundacji:

Rafał Pawlak – prezes fundacji
Katarzyna Stefan – członek zarządu
Marta Kowalska – członek zarządu


Fundacja Animacji Kultury i Sztuki „Mamut” powstała z inicjatywy trzech osób, które obecnie tworzą jej Zarząd. Z dniem 22 lutego 2016 roku Fundacja otrzymała Numer KRS - jest to oficjalna data startu organizacji, której misja brzmi: „Animujemy, wspieramy oraz tworzymy warunki dla rozwoju kultury i sztuki w małych społecznościach lokalnych.”


Celem Fundacji jest:

 1. Działalność kulturalna, w tym m.in. pobudzanie życia kulturalnego i artystycznego w małych społecznościach lokalnych.
 2. Inicjowanie i upowszechnianie nowatorskiej edukacji artystycznej i kulturalnej.
 3. Tworzenie warunków rozwoju i prezentacja twórczości młodego pokolenia.
 4. Promocja i wsparcie ciekawych zjawisk w zakresie kultury i sztuki wizualnej.
 5. Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym wspieranie działań na rzecz pokonywania barier społecznych i integracji osób niepełnosprawnych.
 6. Pobudzanie refleksji oraz inicjowanie działań w przestrzeni publicznej dotyczących poprawy wyglądu, estetyki i funkcjonalności miejsc społecznie użytecznych.
 7. Wspieranie inicjatyw lokalnych służących integracji oraz rozwojowi kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.
 8. Wspieranie w sposób merytoryczny i finansowy animatorów, twórców, pracowników instytucji kultury, oświaty i organizacji pozarządowych.
 9. Diagnozowanie potrzeb społeczności lokalnych, prowadzenie badań w zakresie edukacji, kultury i sztuki.
 10. Działalność oświatowa i edukacyjna, w tym m.in. szkolenie i doskonalenie kadry animatorów i twórców dla instytucji kultury, oświaty i organizacji pozarządowych.
 11. Działalność charytatywna, dobroczynność.
 12. Podtrzymywanie i upowszechnienie tradycji, historii oraz tożsamości narodowej.
 13. Działalność na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży.

 


Deprecated: Non-static method modSlideLikebox::getLikebox() should not be called statically in /home/www/radwanice.pl/strona/modules/mod_facebook_slide_likebox/mod_facebook_slide_likebox.php on line 14