02-01-2023 10:12

Preferencyjna sprzedaż węgla w 2023 roku

Szanowni Mieszkańcy
 
Informujemy o zmianie zasad sprzedaży węgla od 2 stycznia 2023 roku.
 
1️⃣ 7️⃣3️⃣0️⃣ zł - taka jest wynegocjowana cena jednej tony węgla dla mieszkańców gminy Radwanice.
Informacje jaką kwotę mają Państwo zapłacić, kwit uprawniający do odbioru węgla otrzymają Państwo w Urzędzie Gminy w Radwanicach w pokoju nr 7. Urzędnik zaprosi Państwa do Urzędu celem dokonania wpłaty, odbioru kwitu uprawniającego do odbioru węgla. Najszybszym sposobem będzie zapłata kartą płatniczą w Urzędzie Gminy. (Nie przyjmujemy gotówki). Osoby płacące przelewem internetowym, na poczcie, w banku, dostaną kwit uprawniający do odbioru węgla dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym gminy.
 
Ważne❗️❗️❗️
Proszę nie dzwonić do Urzędu...nic to nie przyspieszy.
To my zadzwonimy do Państwa wg kolejności zgłoszonych wniosków i dostępności danego sortymentu z Polskiej Grupy Górniczej. Aktualnie mamy prawie 460 zgłoszonych gospodarstw.
 
◼️Czy jest transport węgla do gospodarstwa domowego? TAK❗️
100 zł - taki jest koszt transportu węgla od kursu (nie od tony) bez względu na odległość do gospodarstwa domowego na terenie gminy Radwanice. Ważne ❗️❗️❗️ Rozliczenie za transport kupujący dokonuje bezpośrednio w miejscu odbioru węgla czyli w Sieroszowicach w firmie Trans - Max” Mirosław Rakuś.
 
Węgiel który będziemy sprzedawać pochodzi z polskich kopalń KWK Piast - Ziemowit Ruch Piast oraz KWK ROW Ruch Chwałowice
Ilość która została przydzielona naszej gminie i którą mamy otrzymać w roku 2023 to:
1️⃣3️⃣5️⃣ ton kostki
4️⃣0️⃣5️⃣ ton orzecha
2️⃣4️⃣3️⃣ tony Pieklorz ekogroszek
Zakup węgla tylko dla osób, które złożyły wniosek o zakup preferencyjny i są uprawnione do jego zakupu w zadeklarowanej ilości. Nie ma możliwości zwiększenia ilości zakupu .