01-05-2024 07:09

NOWE TRYBUNY I OGRODZENIE PARKURU W JAKUBOWIE

Obiekt rekreacyjny w miejscowości Jakubów, dz. nr 184w tym roku doczekał się modernizacji trybun oraz ogrodzenia parkuru. Prace były prowadzone etapowo.
W pierwszej kolejności Mieszkańcy wsi Jakubów siłami własnymi rozebrali stare trybuny.Następnie wykonano podbudowę i ułożono kostkę brukową o powierzchni 77 m2, na której posadowiono nowe trybuny wyprodukowane i zamontowane przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WAMET Artur Masztalerz, Dariusz Nowak, Łukasz Jagielski. Całkowity koszt ułożenia kostki brukowej to 4.800,00 zł brutto.
Stare trybuny, które były wykonane ze stali i desek zastąpiono nowymi o konstrukcji ze stali ocynkowanej. Trybuna sportowa składa się z trzech rzędów oraz 104 miejsc siedzących. Całkowity koszt wykonania trybun to 44.403,00 zł brutto.
 W ramach zaangażowania społecznego stare, drewniane ogrodzenie zostało rozebrane przez Mieszkańców wsi Jakubów. Prace nad równaniem terenu pod parkur koordynowane były przez Sołtysa Sołectwa Jakubów, pana Stanisława Chmiela oraz wykonywane były przy współpracy z właścicielami Stajnią „Libra”. Następnie przeprowadzono tyczenie placu pod nowe ogrodzenie przy współpracy z Gminną Spółką Komunalnąw Radwanicach.
Firma ROYHO D. Wajs, R. Lewandowski s.c. wykonała nowe ogrodzenie parkuru o wymiarach 40 m na 60 m. Wmontowano nowoczesne ogrodzenie OWW-3 z PCV, którego nie powstydziłby się nie jeden z najlepszych ośrodków jeździeckich w kraju. Zaprojektowano parkur z bramą dwuskrzydłowąo szerokości  4 m oraz  z narożnikami w łuk, by efektywniej wykorzystać przestrzeń jeździecką.
Całkowity koszt wykonania ogrodzenia to 53. 972,40 zł brutto.